Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Üleskutse

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Foorum/koduleht
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
onuuno

PostitusPostitatud: 13.04.2006 13:25    Teema: Üleskutse Vasta viitega

Tere taas!
Kõigepealt - keegi unustas oma salli Paide restorani. Ausal kaotajal palun sellest teatada mulle.
Teiseks. Pean tegema 1,5 leheküljelise loo Kuma GP-st järgmisesse ajakirja “Onu Uno Valitud ristsõnad”. Muidugi, osa sellest on pildid. Aga tuleb ka turniirist juttu veeretada. Ja sellega seoses on mul palve: kui kellelgi on öelda mingi arvamus turniiri läbiviimise kohta v.m.s. siis oleksin väga tänulik, kui te sellest siin kirjutaksite. Aga veel rohkem olen ma huvitatud mingist huvitavast seigast bridzilaua taga, näiteks mingi hästi mängitud/kaitstud/pakutud jaotus või - last but not least - huvitav bridziülesanne, mille lahendamise eest saaks siis välja panna ka auhinna. Ja veel - teretulnud oleksid ka igasugused bridzilaua taga asetleidnud naljakad juhtumid (mitte ainult Kuma GP-st). Eriti veel sellised, millest saaksid aru ka bridzi mitteoskavad ristsõnalahendajad (see on ju ristsõnaajakiri). Tegelt olen juba ammu mõelnud isegi sellise bridzinaljade kogumiku kokkupanekule, nii et siis saaks materjali ka selle jaoks.
Loodan, et mu hääl ei jää hüüdjaks hääleks kõrbes ja peagi ummistub see Foorum igasugustest huvitavatest lugudest! Aega selleks on umbes järgmise nädala keskpaigani, aga mida varem, seda parem.
Häid pühi!
Uno.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peeter L.

PostitusPostitatud: 13.04.2006 14:09    Teema: Vasta viitega

Pühi ise ka!

Õpetlik lugu Kuma GP-lt. Mängisin partneriga turniiri esimest jaotust, mis kandis numbrit 3 ja oli meile peale 4 aastast pausi üldse esimeseks jaotuseks koos mängida.

Puterdamine algas sellega, et istusin N asemel S positsioonile. Löönud lehed lahti AES85, AK4, KS, KET avasin 1Ri; partner 2Ri ( olime kokku leppinud, et pakume tugeva 1Ri avangule vastuseks kontrolle ). Vastane küsib, mida see pakkumine tähendab, lausun et partneril on 6 kontrolli ( 3 ässa või 2 ässa ja 2 kuningat ) ja lajatan lauale kogu pakkumiskarbi sisu - 7NT. Vasakpoolne vastane kommenteerib: "seda oligi karta...". Olin eenevalt lugenud, et mu lehes on 4 kadujat, partneril seega 4 kõrget kaarti ja mis seal enam, kõik tihid peaksid olema minu!

Enne avakäigu tegemist teeb partner suu lahti: "2Ri tähendab 5 kontrolli". Selle peale lähevad mu kõrvad väga punaseks ja kommenteerin, et ju siis mul on üks kontroll rohkem. Minu õnneks oli partneril: K32, S97, A6, A8543 ja asusin välja mõtlema ärtu-risti sundi, et 13 tihi võtta. Peale Ri K ja E tõmmet sain siiski lehed lauda panna, kuna Ri mast jagunes vastastel 3-2. Paljud paarid mängisid peale normaalset pakkumist 7Pa ( üks paar ka Jaanus Maripuu poolt kirjeldatud ebanormaalset pakkumist ), mõned jäid pidama ka kuuendale korrusele.

Uno, seda jaburdust Sinu jutukesse muidugi põimida ei saa, aga Su eesmärk oligi ju saada naljakaid juhtumisi turniirilt.

Kahjuks läks aga edaspidi nagu harilikult...

Tervitades
Tagasi üles
SiiriS

PostitusPostitatud: 13.04.2006 16:16    Teema: Juhtum brid¾ikoolitusest Vasta viitega

Ma ei kujuta ette kui naljakas see paberil tundub, aga kohapeal oli kõigil väga naljakas Smile

Ükskord ennemuiste kui... brid¾iõpilased koolitusel laua taha mängima istusid, nõudsin pikemalt mõtlemata, et nad pakuksid loomingulisemalt ja ei vaataks kohe "kaarti”. Keelelt lipsanud "kaardi" all pidasin mina silmas pakkumissüsteemi kirjeldust ehk konventsioonikaarti. Oli aga üsna selge, millega see sõna algajatel brid¾iõppijatel seostus. Pärast tsiteeriti mind kogu õhtu mõnuga kui juhendajat, kes ei luba enne pakkumist oma kaartidele pilkugi heita (muidu kaduvat loomingulisus ära).
Tagasi üles
Migu

PostitusPostitatud: 13.04.2006 22:24    Teema: Vasta viitega

Tere!

Druva turniir on kindlasti paljudele endistele ja praegustele juunioridele lõputute seikluste varasalv. Mulle meenus näiteks järgmine lugu.

Kunagi hallil ajal, kui veel näiteks ka perekond Tärgla kaarte hoidis, juhtus võistkondlike eelviimase vooru I laual selline lugu. Tihane ja Matisons purjetasid minu ja Aivo Lokki vastu 7 sanga, kus 13 tihi tuli risti 3-3 istumisega ja lisaks (nagu hiljem selgus) oli vaja maha lõigata ka lõikes olev pada emand. Matisons kaapis kolm ristirigi ära ja nõudles 13 tihi. Sellega olid peaaegu kõik (peale minu kui pada emanda valdaja) ka koheselt nõus. Pärast pikka sõda sai siis tulemus 7 NT -1 kirja, mis nagu hiljem selgus, ei lubanud meil Tihase tiimi siiski troonilt tõugata. Seega õiglus võidutses.

Autasustamisel sai siis küsitud originaalse väljamänguplaani kohta aru, mille peale Matisons teatas, et üldiselt on ju lõikuse õnnestumine vaid 50%, kuid (ilmselt siis meiesuguste sokkude vastu) on nõudlusega 13 tihi pea 80%. Igatahes oli kõigil väga lõbus.

Mihkel Allik
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
onuuno

PostitusPostitatud: 15.04.2006 11:58    Teema: Vasta viitega

Aitäh kõigile üleskutsele reageerinutele. Loodan, et tuleb veelgi vastukajasid. Seda nii Kuma GP korralduse kohta, aga samuti lõbusaid lugusid laua tagant. Kindlasti on "vanadel kaladel" elus juhtunud palju niisuguseid juhtumeid, mida tasuks jäädvustada. Toon siin omalt poolt ka ühe lõbusa loo, mis juhtus minuga paarkümmend aastat tagasi Viljandi bridziklubis. Olin siis suht noor mängumees, aga mitte nii noor, et ma poleks teadnud väljendit "kes pilti pildiga ei kata on ise pilt". Olin just äsja pääsenud n.ö. kõrgemasse seltskonda, sest mul oli au olla partneriks ühele Viljandi BK tippmängijale, kelle arvel oli juba mitusada Meistripalli. Väljamängijaks selles jaotuses oli klubi veteran, kes oli bridzi mänginud vist juba oma 40-50 aastat, aga ei olnud selle aja jooksul saanud mitte ühtegi meistripalli (võin ka eksida - tal võis 1 MP olla ka). Igatahes - leping oli 4 Pada, väljamängijal oli olemas 8 tihi ning ainuke lootus veel 2 tihi saada oli Ärtus, kus tal oli käes Axx ning lauas Exx. Minu partneril oli Kxx ning minul väljamängija taga JT98. Tavaliselt käiakse sellises olukorras Ässa alt väike Emanda poole, lootuses, et Kuningas on õigel pool. Aga see väljamängija oli kavalam. Olles viimast korda lauas käis ta sealt Ärtu Emanda, partner pani automaatselt väikese ning Emand võttis tihi. Sellist nippi nimetatakse teoorias vist Hiina lõikuseks. Küsisin siis partnerilt, et miks ta Emandat ei katnud ning partner hakkas pobisema midagi teemal, et ta ei uskunud, et väljamängija niimoodi lõikab (omamata Sõdurit) j.n.e., Siiamaani pole midagi naljakat, pigem kurb lugu minu poolt vaadates, aga naljakaks tegi selle loo väljamängija kommentaar pärast edukat "lõikust". Nimelt ütles ta: "No näed, 50%-ne geim - poleks Ärtu Kuningas lõikes olnud, oleks mäng alt läinud." Ja seda öeldes olid jevo glazaa takije serjooznõje...., serjooznõje .....!
Loodan, et see lugu andis natuke inspiratsiooni huvitavate juhtumite meeldetuletamiseks.
Uno.
Tagasi üles
Zyxzewski

PostitusPostitatud: 15.04.2006 23:18    Teema: Vasta viitega

kunagi (vist GP-finaal vms.) Ley-Lellepi vastu - kontreerivad nad 4 odavat ära, mis välja tuli, kontreerija partner (kes võttis kõik kaitse tihid) hakkab aasima - "mis sa sellest kontrast panid!!!???? mitu tihi sa võtsid!!!???" ja saab partnerilt kiire vastuse: "mis see sinu asi on?!"
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: 17.04.2006 9:31    Teema: splinter Vasta viitega

Vähemalt korra on minu partner mänginud 4-1 ärtu klappi - paja avang minult, partnerilt splinter... mul ilus neljane ärtu "toetus", huvi edasi minna pole... Automaat pass.
Või teine - mängides CRASH'i tugeva risti peale pakub partner 1D, mis ei luba ruutu masti... Vaatan oma viit ruutut, soodsat tsoonsust ja kiire liigutusega tõstan ta viide.... Alajõuga 5-1 klapp viiendal kõrgusel polnud talle just meelakkumine...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Peeter L.

PostitusPostitatud: 11.08.2006 11:58    Teema: Vasta viitega

Euroopa võiskondlike MV infi uurides tuli meelde lõbus looke Bulgaariast 1988 a Varna võistkondliku turniiri kaptenite koosolekult. Võistkonnad loositi paika kaarditõmbe järgi. Kuna Järvamaa sats oli koos Otepää võistkonnaga ühed vähestest külalisesindustest, langes mulle au teha esimene tõmme: võtsin kaardipakist poti ässa - elementaarne. Võistkonna nimeks panime aga Tallinn - seda vastaste hirmutamiseks (?!).

Esimeses voorus saime 25 võidupunkti. Kuna enne teist vooru oli lõuna, mängusaalis valitses aga lõunamaine palavus, siis suvatses meie võistkonna liige Hr Kaarjas pikad püksid lühikeste vastu vahetada ja oligi kuri karjas - teise mat¹i kaotasime sama skooriga.

Poolel teel hobuseid ja lipse ei vahetata, pükstest rääkimata. Rolling Eyes
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Foorum/koduleht Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes