Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Koondise valikust
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Koondise valik ja väljasõidud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
hannu 28

PostitusPostitatud: 15.10.2006 22:36    Teema: Koondise valikust Vasta viitega

Minu arust on käesolev süsteem liiga raju.
Pärnu Karikal 11 koha saanud noored Erki Metsanurk-Andres Kuusk edestavad edetabelis juba selle tulemusega ka EM-IL mänginud võistkonnaliikmeid.
Tabelis peaks noored olema natuke ees nii Olavi Ojast-Toivo Jullisest ja ka Tihane-Dalbergist.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Lauri
Külaline

PostitusPostitatud: 16.10.2006 10:00    Teema: Vasta viitega

palju õnne noortele... aga süsteem on küll nats veider Razz
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 16.10.2006 11:11    Teema: Veits valesti Vasta viitega

Ma ilmselt arvasin vale keskmist ja sain poistele 35 silma kummagile, seega minu vabandused Eesti koondislaste ees.Kuid kuldsed pallid tuleks minu arust kas kahega või kolmega korrutada.
Tagasi üles
Kaarel Võhandu
Külaline

PostitusPostitatud: 16.10.2006 11:14    Teema: Vasta viitega

Ma hetke süsteemi pole põhjalikult uurinud, nii et ei oska öelda kas see on liiga raju või mitte. Samas minu arvamus on, et mineviku tulemustel ei tohiks olla liiga suur osakaal koondise valikus. Uutele ja noortele mängijatele peaks jätma võimaluse konkureerida oma hetke tasemele vastavalt ja mitte neid välja puksima selle pärast, et neil pole senini tiitleid olnud.

Palju õnne Erkile ja Andresele väärika koha puhul.
Tagasi üles
Aarne
Juhatus

PostitusPostitatud: 16.10.2006 11:47    Teema: Uus süsteem Vasta viitega

Uues süsteemis saigi tõstetud karikaturniiri ja valikturniiri osatähtsust. Esimesel neist jagatakse punkte kogutud üle keskmise VP-de alusel võitja suhtes (maksimaalselt 150 punkti paarile. Valikturniiril jääb punktidest ilma vaid viimane paar (maksimaalselt 200 punkti paarile). Vaatame, kuidas süsteem toimima hakkab. Üks paar koondises määratakse eriotsusel. http://www.bridge.ee/KV/kv2005.htm
hannu 28

PostitusPostitatud: 16.10.2006 13:59    Teema: Süsteem Vasta viitega

Ma ka enne süsteemi väga ei lugenud, kuid üks untsu läinud turniir ei pea sulle saama saatuslikuks koondise seisukohalt.
Eesti võistkondlikud MV ja aasta jooksul kogutud MP tuleks natuke suusema kaaluga arvestada.
Olen Kaareliga TÄIELIKULT nõus, et vanad saavutused st järk ei tohiks kellegile punkte anda.Olen sellest juba palju ka varem kirjutanud, kuid see on hüüdja hääl kõrbes.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 16.10.2006 22:15    Teema: Vasta viitega

Ka vana (eelmise) reglemendi järgi oleks sama noored edestanud edetabelis juba selle tulemusega ka EM-il mänginud võistkonnaliikmeid, kuid ilmselt suuremalt.
Muuseas, yles pandud tulemused jaotuste kaupa (krk06.xls sheet jaotused) on pehmelt öeldes imelikud -> kokkulangevusi lepingu, tihide arvu ja tulemuse vahel on raske leida.
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 17.10.2006 8:30    Teema: Mellile Vasta viitega

Ei saa küll su arvutustest aru kuid noortel oleks kahe peale sellise tulemusega 25-30 punkti koondislastel oli kahe peale ju 70 silma.
Siis oli ju 25-22-20-19-18 kuni üheni välja.
Süsteem on õigem, kuid oleks tulemused veel sutsu veidramad, poleks eelmine koondis ja A-liiga võitja pääsenud 16 hulka, et sel aastal koondise valikul üldse osaleda.
Minu ettepanek oleks võtta järk välja ja korrutada aasta jooksul saadud KMP 2 või 3 ga.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 17.10.2006 10:10    Teema: Vasta viitega

Jutt oli SAMA noortest. Ideaalne juhend oleks selline, kui kõik kes oleksid sellega rahul. See on suht absurd, aga reglement peaks olema selline, et ka noorterl oleks praktiliselt võimalik KV-le pääseda. Keegi kellel on olemas vana reglement võiks siia linki visata, et saaks võrrelda, palju ja mida see muutis. Kas uus juhend on ausam või ei. Brid¾imängijatel on tavaliselt suur ego ja kui turniiril piisavalt head kohat ei saada, siis see oli ebõnn mitte see et sai halvasti mängitud. Minu arvates 102 jaotust on parasjagu, et õnnefaktorit vähendada (see pole pärsi tavaline klubiõhtu kus mängitakse 22 jaotust ... see võib untsu minna või siis vahel õnnestuda). 6-jaosed matshid on mudugi suht väiksed ja selle võib ostustada üks jaotus (pakkusid hea bämmi aga kõik istus halvasti ja läks taha - halb variatsioon). Idee järgminse aasta Pärnu Karika korraldajatele, et peale 9 vooru võiks mingi osa (näiteks 30%) ära lõigata, tulemuste võrdlus oleks ausam. Vaadates eilseid Tartu klubi tulemusi, siis kaart ei jooksnud nii mõnelgi kes hakkavad see aasat koondise valikut mängima.
Tagasi üles
Jüri Aava

PostitusPostitatud: 17.10.2006 10:43    Teema: Vasta viitega

Praegu katkuti ka keskmise arvestamisel mõlemast otsast 5 tulemust maha.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 17.10.2006 10:46    Teema: Jürka Vasta viitega

Jah ma tean, et 5 tulemust kakuti maha aga ma mõtlesin süsteemi, et poole turniiri pealt võetakse tabel ette ja kui oli 60 paari, siis teist poolt jätkavad 40.
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 17.10.2006 12:45    Teema: Vasta viitega

Rajuks läks asi kätte küll, eelmise aasta süsteemil pole häda midagi.
Kuldsete korrutamine on kah jama. Koondises olles saab suht sita mänguga mõned kuldsed garanteeritult. 0.5 KP igalt võdetud mat¹ilt ja mõne mat¹i ju ikka võidab. Teine asi on see, et väljamaalt saab kah KP-sid veits lihtsamalt ning Hannu on kõva reisumees.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 17.10.2006 13:13    Teema: eelmine reglement Vasta viitega

Kas kuskil eksisteerib veel eelmine reglemet, oleks tänulik kui seda näha saaks. Tahaks võrrelda selle alusel koostatud koondise valiku edetabelit ja praegust.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 17.10.2006 14:35    Teema: Vasta viitega

Tekib küsimus ikkagi miks ei võiks kuldsete pallide osakaal suurem olla:
1) See kajastaks mängija aktiivsust (taset) antud jooksval aastal. (Välismaalt võib küll lihtsam olla neid palle saada, aga selleks peab ikke olema mingil tasemel mängija. Kui Hannu reisib ja kogub aastas 20 KP-i ning ainult tänu nendele KV-le mängima saab, siis ma arvan, et see on aus. Nendelt turniiridelt kus ta saavutanud palju häid kohti on ta ju lisaks pallidele palju kogemusi ka saanud!)
2) Kuna koondis saab välismaal mängides iga matshi võidu eest ka palle, siis annab see eelise koondises mänginutele (vanadele olijatele). Kui koondis mängib hästi (võidab enamuse matshe) ja kogub palju palle, siis on see ju hea koondis ja las ta saab palju punkte, sinna tabelisse.
3) Järgupunktid võiks ära kaotada, sest viimasel ajal on tunduvalt vähendatud kuldsete pallide jagamist erinevatel turniiridel (teatavasti nende alusel on võimalik kõrgemaid järke saada). Järke täita tunduvalt raskem, kui ta varem oli.
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 17.10.2006 15:35    Teema: Kommentaar Vasta viitega

Minu reisimine siin küll asja ei muuda, ma pole kunagi ühelgi välismaisel turniiril ühtegi kuldset meistripalli teeninud.
Korra küll olen suurturniiril mänginud ja selle kaotanud, paraku oli tegu paarikaga.
Oma ligi 60 KMP olen kõik Eestis teeninud.
Kompromissiks võiks siis Eestis teenitud KMP korrutada 2 ga ja tiitlivõistlustel saadud jätta korrutamatta, siis tekib järgmine probleem, näiteks Sven võitis MM-il vooru ja mina võidan ka Võsul ühe sessi (kui on piisavalt kõvu kohal) saan peaaegu samapalju mune.
Tagasi üles
Aarne
Juhatus

PostitusPostitatud: 17.10.2006 16:34    Teema: katsevõistlused Vasta viitega

Uue süsteemiga antigi noortele võimalus katsevõistlustel osaleda, kui suurendati karikaturniiri ja valikturniiri osa ning visati välja A-liiga.
Vaadates hetke seisu edetabelit, siis näeme, et mõnel paaril, kel oli eelnevalt palju punkte, ei saanud karikal eriti palju punkte. See ongi nendele kompensatsioon kesise mängu eest nüüd. Loomulikult taandub lõpptulemus arvesse minevate punktide osakaaludele. Selle õigluses võimegi vaidlema jääda. STK üritas anda oma parimat ning võttis igati arvesse kriitikat kehtinud süsteemile, mis eeldas mitmeaastast püsimist konkurentsis. Meil oli korralik statistika ja võrdlev analüüs erinevate võimalike punktiskaalade rakendamiseks. Kehtiv reglement ei pruugi olla parim, kuid on selge, et 2007 aasta koondis valitakse selle alusel.
http://www.bridge.ee/KV/kv2005.htm
Toon võrdluseks ka vana reglemend:
http://www.bridge.ee/KV/kv2005.doc
Aarne
Juhatus

PostitusPostitatud: 17.10.2006 17:10    Teema: Meelise esitatud argumendid Vasta viitega

1) Vana reglemediga nad valikturniirile ei oleks kuidagi pääsenud
2) Pärnus mängiti ¹veitsi süsteemi, maha läks 5+5 tulemust, kui arvestame et tagumiste laudade ebanormaalsed tulemused lähevad maha, siis see ongi sama effekt, kui osaleks 40 paari ja kõik tulemused lähevad arvesse, nagu tippturniiridel tehakse.
3) Ei saa öelda, et kuldsete punktide osakaal oleks kaduvväike. Paljudes riikides mängitakse ainult üks valikturniir koondise selgitamiseks (näit Venemaa), meie arvestame siiski rohkem. Et leida osakaale, siis liidame kokku 16 võimaliku paari kogutud punktid (tegime seda eelmise aasta edetabeli alusel), siis saime järgmised suhted 1 (punktid kuni karikaturniirini) + 1 (karikaturniir) + 2 (valikturniir).
4) Imelik vastuolu kuldsetest punktidest, kord nagu oleks neid palju ja teises kohas jälle liiga vähe. Tegelikult see piir millal anti sessioonidel KMP kehtis väga üksikutel turniiridel, selle tingimusi nihutati pidavalt ja lõpuks võeti see maha. Väide, et vanasti oli järku lihtsam täita, ei vasta tõele. Tõde on selles, et KMP on alati piisavalt saaadud, kui mängid tugevas võistkonnas ja osaled tugevatel turniiridel. Viimastel aastatel on lihtsalt mitmed suured turniirid nõrgemaks jäänud (Vilnius, Jyväskylä jne.)
5) Uue süsteemi puhul on järgu osakaal tõesti marginaalne.
Arne

PostitusPostitatud: 18.10.2006 10:08    Teema: Vasta viitega

Koondisel see 0.5 KP mat¹i eest on jama. Mune peaks saama ikka lõppkokkuvõttes saavutatud koha eest. Omaette teema on skaala paika panemine. Skaala algus peaks olema mitte kõrgemal kui play offi pääs ja mitte madalamal kui tabeli keskpaik.
Tagasi üles
piret

PostitusPostitatud: 18.10.2006 10:51    Teema: Vasta viitega

See pole ju ometi tõsiseltvõetav - kui koondis võidab näiteks poola, vene jne koondisi tiitlivõistlustel, kuid kokkuvõttes jääb turniiril tagumisse poolde, siis see on väärt 0 ning Pärnu turniiri võidu (kus vastaseks on palju minusuguseid, kes vaevalt suudavad masti käia) eest jagatakse au ja positsioone?
Või hoopis teine lähenemine: Minu arvates on paljudes riikides asi väga lihtsalt paigas - koondist esindab võistkondlike meistrivõistluste võitja meeskond (ükskõik kui mitmes voorus see võitja siis selgitatakse). Tugev motivatsioon meeskonda arendada. See muudab igasugused kunstlikud punktide arvestused ebaoluliseks, ilmselt on kõik nõus, et ühegi süsteemiga pole alati kõik nõus.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Külaline

PostitusPostitatud: 18.10.2006 11:24    Teema: Vasta viitega

- Vahet pole, kas võidad Tongat 16:14 või USA-d 25:0 ühtmoodi saad oma 0,5 KMP-d ikka. Siinkohal meenuvad mõned mängijad, kes saanud paarikal 40%, õitsevad kuluaarides sellega, kuidas turniirivõitja ära bluffiti ja max teeniti.
- muudel võistlustel, olgu paarikad või VK, mindi ju seda teed, et osavõistluste eest punkte ei anta, oluline on stabiilne mäng.
- Keegi pole öelnud, et play offi saamise eest peaks saama ühe muna. Play-offis edasi järgmistesse ringidesse jõudmise eest peaks mune juba karpide kaupa jagama. Umbes nii, et järgmise aasta katsevõistlustele pääsemiseks pole tarvis muudel turniiridel osaledagi (eelmise aasta KV eest ju niikuinii head punktid tabelis).
- Konkurents koondisse - teistel pole ¹anssigi seda 0,5 KMP-d saada, samal ajal kui sisuliselt pelga osavõtu eest korjab koondis mitu KMP-d. No ei ole sellist asja, et ühtki võitu ei tule. Ja nüüd tahetakse neid KMP-sid veel 3-ga korrutama kah hakata.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Koondise valik ja väljasõidud Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes