Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

individuaal
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
vello

PostitusPostitatud: 04.12.2006 10:08    Teema: individuaal Vasta viitega

MV läbi ja tulemused teada, 32 mängijat-tundub ikka väga kasin!!!sellises formaadis ei ole mõtet neid mv-sid korraldada.Seda näitasid viimased aastad Rakevres ja nüüd ei päästunud neid võistlusi isegi Tallinnasse toomine.Kui Eesti eliidist ei osale ühtegi mängijat(miinus järk) siis võitjat ei saa Eesti Meistriks lugeda?Milles probleem, et Eesti "härjad"ei soovi osaleda?
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
hannu 28

PostitusPostitatud: 04.12.2006 11:41    Teema: Vasta viitega

Ma ka mõtlesin selle peale ja kuulsin ka teiste mängijate käest üht ja sama arvamust, et praegusel kujul on see võistlus ennast ammendanud.Keskmine järk on madal ja sellega seoses on loterii liiga suur.
Ma mõtlesin, et kirjutan ETBL-i juhatusele ametliku ettepaneku mis oleks järgmine:
Pidada tulevikus Eesti MV 2 eraldi klassis.Üks klass oleks Meistriklass ja teine oleks Open Klass.
Meistriklassi kuuluks kõik miinusjärgumängijad, lisaks antud aasta Eesti Paaride mv, Eesti(Pärnu) Karika,Koondise valiku ja GP Finaali esimesed 10.Lisaks A-liiga esimese 6 võistkonna liikmed, eeldiseks see 40% reegel.
Tallinna Festivali paariturniiri esimesed 15 ja võistkondliku turniiri esimesed 6.
Vaatasin, et lisanduks sellised mängijad Kertu Hanson,Sven Hein, Arne-Aivo Kukk,Hannes Linnamägi,Mart Maastik, Oleg Antonkov,Vahur Kurig, Jüri Aava, Tiit Jakobson,Vilmar Vahe, Ants Soorõrv,Sven Sester,Oliver LOper,Meelis Kuldkepp,Jüri Joonsaar,Rein Haavala, Uno Viigand,Marek Kolk,Lembit Dalberg.
Miinusjärgumängijatest ja eelpool toodud seltskonnas mängisid ainult Marko Kolk, Jüri Aava,Arne-Inspektor Kukk ja Mart Maastik.
Seega need ei ole üksteist dubleerivad üritused.
Korraldada 2 eraldi liigat on ka majanduslikult kasulikum, sest korralduskulud, (kohtunik+Vamps) jagataks 2 seltskonna vahel pooleks.
Arvan, et Open Ja Meistriklassis oleks umbes võrdne arv osalejaid.
Miks mitte aasta lõpus üks korralik individuaal mängida, mitte osaleda loteriis.
Umbes 4 aastat tagasi kirjutasin oma individuaali läbielamistest tolleaegses bridgelistis, see on ka põhjus minu mitteosalemises antud turniiril.Nädal varem korraldasin kodus ka individuaali ja suurimad mängulised probleemid olid just miinusjärgu mängijate ja 1 järgu mängijate vahelised erinevad arusaamised bridgest.
Loodan, et ETBL suhtub mu ettepanekusse mõistvalt ja juba järgmine aasta antakse välja 2 medalikomplekti.Mina küll selles mingit probleemi ei näe.
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 04.12.2006 12:26    Teema: Vasta viitega

Mida Juhan ei räägi, seda Juku ei tea. Korraldame jah mänge eraldi liivakastides, siis on järelkasvul aega rahulikult areneda. Seni on küll noorte arengut soodustanud nende kaasamine tugevatesse võistkondadesse ja tugevate paaridega ühtedel turniiridel mängimine. See jutt on küll natuke teemast väljas, aga siiski...

Järgmisena läheme segapaaride MV kallale, kui vaadata, siis seal mängib ka väga vähe miinusjärguga mehi, kes viitsiks naistega segapaaride kadalippu läbida...

Individuaalturniiril pääsevad maksvusele mängija hea taluvus halbu tulemusi vastu võtta ja ise head mängu näidata. Halbu tulemusi saavad paraku ka miinusjärguga mängijad omavahel mängides.

Kokkuvõtlikult: kui suurmeistrid soovivad mängida omasugustega, siis selleks on palju erinevaid võimalusi. Eelkõige rahvusvahelised turniirid, Eesti võistkondlikud ja paaride meistrivõistlused, GP finaalturniir, koondise katsevõistlused. Pigem on neil mängijatel turniiridest küllastus ja madala keskmise järguga individuaali mängimiseks puudub motivatsioon. Huvitav oli jälgida paar aastat korraldatud kutsutud mängijate individuaalturniiril toimunut. Kahjuks praegu neil tõesti ei ole kõrgetasemelist individuaalturniiri.

Eesti MV individuaali korraldamiseks on võimalus korraldada esimesel päeval selektsioon sarnaselt paaride meistrivõistlustega, kusjuures teisel päeval siis pooled mängiksid tiitlitele, kaasa võttes väikese kaaluga eisimese päeva resultaadi ( 1/3 ) ja teine pool harjutaks tavalise individuaalturniiri raames teineteist taluma ja oma oskusi arendama.
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 04.12.2006 12:59    Teema: Vasta viitega

Sellisel ideel jumet, kahel erineval turniiril ei näe mina mõtet.Kuid samas mingi filter peab olema, et inimesed kes ei suuda tihisid võtta ei mõjutaks tiitilit!
Tagasi üles
masta

PostitusPostitatud: 04.12.2006 14:33    Teema: EM Vasta viitega

Olen nõus,et sellisel kujul pole mõtet EM -i korraldada,kuigi olen ka ise korra loterii peavõidu saanud.Mõlemad eelpool toodud variandid on ju mõeldavad,kuid kas eelvooru tegemine tooks finaali parimad?Sa ujud ju ikkagi samas loteriihõngulises vees.Kas selektsioon peaks toimuma järgu järgi või kuidagi teisiti aga kuidagi peaks ta olema.Pigem võiks teha eelmise aasta meistripallide edetabeli järgi.Otse finaali pääseks X arv ülemisest nimek. otsast + kasvõi 1 kuldse palli saanu sel aastal.Eelvoorust pääseks edasi veel x arv finaali.
Indiv.-l on tõesti omad nipid kuidas paremat tulemust saada ja üks tüüpilisemaid on,et iga hinnaga mäng enda kätte haarata.Samas on see ebaviisakas partneri vastu,kuna temaga ei arvestata ja tegelikult pole ju enam tegemist briziga.Toon ühe näite.Süsteemis oli kokku lepitud presision.
Minu partneril oli käes:AQJ7
K
T95
KQT84
Justkui peaks avama 2c,aga mäng tuleb ju kohe enda peale võtta.Tema avas
1NT.Millele järgnes 3 p.Täpne mäng +90.Kogu saal avas 2c,3 p.Tulemus +110
Ja nagu Petka õpetas tuleb naeratada ja järgmise partneriga naeratades uus tala vastu võtta.
Laughing
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
aavo
Juhatus

PostitusPostitatud: 04.12.2006 15:15    Teema: Vasta viitega

Masta toodud näide mind küll ei veena.
Ma tean mõndagi miinusjärguga mängijat, kes selle lehega
mõtlemata 1T avavad.
Järgmine kord on pada kuningas lõikes ja 9 tihi eest maks käes.
Siiski, see näide on samast reast kohatud rumalustega:
distsipliini ja loogika puudumine,.
Need ongi ju nõrga mängija tunnuseks.
Siiski ma soovitan igal osalenud ja nüüd
üleolevalt suhtuval mängijal üksipulgi
jaotused läbi vaadata ja oma vead üles leida,
neist saab õppida.
Aavo
Jüri Aava

PostitusPostitatud: 04.12.2006 15:27    Teema: Vasta viitega

See nõrk mängija olin sedakorda mina
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 04.12.2006 15:34    Teema: Vasta viitega

Kõige rohkem sai nalja signaalidega. Kõik leppisid rõõmsalt kokku itaalia, aga mitte keegi vähemalt minuga paaris mängides seda ei kasutanud. Kui ise seda korra katsetasin, siis ei saadud sellest jälle õigesti aru...

Kahjuks lõppesid aga need naljad vastastele mitme ületihiga, sealjuures enamikel laudadel. See näitab minu arvates ka osalenud mängijate oma partneriga mängimisel signaalide mitte kasutamist.
Tagasi üles
aavo
Juhatus

PostitusPostitatud: 04.12.2006 15:38    Teema: Vasta viitega

Seda rõhutabki siiski,
sest oleksin ise samuti 1T avanud, et kaitsta singel kuningat.
Muide, minu lauas oli leping 2T kolmeta pärast partneri 1 Ruutu avangut.

Distsipliin avaldus rohkem järgmises näites
AESxxx
Sxxxx
-
xx

Selle kaardiga ma aktsepteerin avapakkumisi 2P, 3P ja 4P,
eriti aga passi, kuid mitte 1P, et pärast neli ringi passida, kuni partner
on Viit Risti kontreerinud (näita vahepeal vähemalt ruutu avakäiku).

Või loogika:
AKESxxx
xx
xx
AK
Mis mõte on pärast Tugeva Ristiga avamist Nelja Patta hüpata,
Kolm Pada ju palubki partnerit tihi olemasolul tõsta.

Aavo
Mihkel Juhkami
Juhatus

PostitusPostitatud: 04.12.2006 15:52    Teema: Lõbusamat ka Vasta viitega

Partner avas 1 D, mul käes AKxx padas, Axxx, ärtus, KEx ruutus ja xx ristis millega pakkusin 1 H. Partner 2 C. Jõudu näikse olevat aga mastiklapiga asi vilets. Pakkusin 3 NT. Imestanud lauda ilmunud viienda ruutu ässa ja neljanda risti AK 2-2 kallistega, üle küsisin, kas viiest ruutut poleks targem ennem pakkuda. Partner teatas, et ta ju avas 1 ruutuga (kõik mängisid lauas "Ranna ruutut"). Seekord pakkuti vaid üks kord 3 NT asemel saalis 6D.
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 04.12.2006 16:02    Teema: Vasta viitega

Aavo näites-kas pass, 2p, 3p, või 4p-aksepteriks mina ainuksene aksepteeriks 1pada/kuna ei mängita 2 risti kallid/omades kõrval 5. ärtut avada pada tõkkega?samas lehes korralik pada ja renoo!
Tagasi üles
aavo
Juhatus

PostitusPostitatud: 04.12.2006 16:18    Teema: Vasta viitega

Siin, Vello, ongi loogika puudumine,
sa ei mängi üksi, sinu ülesanne on partnerile adekvaatselt
oma lehte kirjeldada, et ta saaks mõistlikke otsusi teha.
See leht on blokeeriva iseloomuga ja nii tulebki teda pakkuda.
Kui aga ei taha blokeerida, et ärtu kaduma ei läheks,
siis passi, sest süsteemis puuduvad vahendid paremaks
kirjeldamiseks.
Igal juhul mina 10 hea punktiga ja neljase padaga
kontreerin sinu 1 Pada avangu peale vastase katset
3T või 5Ri mängida kurbade tagajärgedega ja ei
tunne ennast selle eest vastutavana.
Aavo
vello

PostitusPostitatud: 04.12.2006 16:36    Teema: Vasta viitega

Siin tõesti loogika puudumine, 4-ne pada ja 10hcp, siis meil 4p tehtud!, kui avada tõkkega või mitte avada siis sinna geimi väga raske jõuda
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 04.12.2006 16:44    Teema: poisid-poisid Vasta viitega

Nüüd lähevad juba käsipidi kokku!

See õnnetu kahemastileht omab 6 kadujat ja hea 10 punkti võib halvimal juhul paikneda nii, et lähebki ära 6 tihi 4Pa lepingus...

Aga mitte seda ei tahtnud Aavo öelda. Kui inimene avab 1 Pa-ga ja Sul partnerina on 10 head punkti, eeldab ta Sinult ikka paari kaitsetihi ka, kuigi see pole ka kohustuslik Shocked . Seega on raske süüdistada Aavot 3T või 5C vales kontreerimises.

Parim, mida oleks saanud avaja peale 1Pa teha, on pakkuda veel paar korda pada. Kahjuks ei ole tõesti ranna-ruutus nõrga kahemastilehe avanguid.
Tagasi üles
masta

PostitusPostitatud: 04.12.2006 17:36    Teema: Vasta viitega

Aavo tõi näite,kus AKESxxx
xx
xx
AK
ja oli pahane,et pakuti 1c,1d,4s.Selles ju minu eelneva kirjutise mõte oligi,et teha väike selektsioon enne finaali.Need näited Aavo pole toodud mitte õigustamiseks,miks nii halb tulemus vaid mõtlemisaineks kas sellist võistlust on mõtet Eesti Meistriv. nime all pidada.
Minu lauas avsin eelpooltoodud lehega 1c,p,1d,dbl ja hüppasin 3 patta.Et kui nüüd leiad partner ühe tihi,siis vajuta 4 täis.Tema (muuseas juhtis veel enne viimast vooru ja oleks võinud olla Eesti Meister),omades käes
S5
S986
T72
8642
pakkus 3NT!
Ja sina muudkui naeratad... Laughing
Tagasi üles
masta

PostitusPostitatud: 04.12.2006 17:43    Teema: Vasta viitega

Vigade parandus,Mul käes Padast AKETxxx
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 04.12.2006 21:46    Teema: Vasta viitega

masta kirjutas:
Aavo tõi näite,kus AKESxxx
xx
xx
AK
ja oli pahane,et pakuti 1c,1d,4s.Selles ju minu eelneva kirjutise mõte oligi,et teha väike selektsioon enne finaali.Need näited Aavo pole toodud mitte õigustamiseks,miks nii halb tulemus vaid mõtlemisaineks kas sellist võistlust on mõtet Eesti Meistriv. nime all pidada.
Minu lauas avsin eelpooltoodud lehega 1c,p,1d,dbl ja hüppasin 3 patta.Et kui nüüd leiad partner ühe tihi,siis vajuta 4 täis.Tema (muuseas juhtis veel enne viimast vooru ja oleks võinud olla Eesti Meister),omades käes
S5
S986
T72
8642
pakkus 3NT!
Ja sina muudkui naeratad... Laughing

A mida oleksid siis pakkund kui pakkumine läheb: 1c-p-1d-2d-????
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 05.12.2006 1:29    Teema: Süsteemist Vasta viitega

See praegune lahmimine on vist suht mõtetu, õigem on mõelda tulevikule.
On praegu 2 varianti.
1.Praegune EMV mudel.
2.MUdel mille ma eelpool välja pakkusin ja Rummeliga kooskõlastatult ka antud kujul siis esitasin.
Keegi võiks veel mingeid variante välja pakkuda, saab STK või juhatus otsustada võistlusmudeli kaaludes kõiki variante.
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 05.12.2006 9:44    Teema: Vasta viitega

Tere, no selgelt tuleb midagi muuta!Küsida näiteks tippudelt miks nad ei mänginud?Kui põhjus liigväsitavas kalendris, siis nagu kõik ok.Kui aga turniiri formaadis, siis võiks vaeva näha ja asja muuta, et sellised mängijad kui-Tiit Laanemäe, Vassili Levenko, Maksin Karpov, Igro Triskin, Jaanus Maripuu, Olavi Oja, Hillar Sula jne esineksid, mina tahaksin küll nendega 2 jaotust mängida koos, muidu see võimalus puudub!Mina pooldaks, eelringe ja finaali.
Tagasi üles
Margus

PostitusPostitatud: 05.12.2006 13:57    Teema: Vasta viitega

Mina olin see, kes otsustas AESxxx, Sxxxx,-,xx 1pada avada. Pakkumiskäik on mul meelest läinud, see on kindel et partner näitas 2pajaga toetuse ära. Ma arvan et minu viga ei olnud vale avang vaid see, et ma nüüd vahepeal ei suutnud uuesti pada pakkuda vaid passisin. Passisin ka 5risti kontraga läbi, sest heal juhul on minu käest 2 kaitsetihi - pada äss (ma tean partnerilt kolmest tuge mitte neljast) ja ruutu löök. Selle peale ma küll ei tulnud et pakkuda mingi hetk ruutut avakäigu näitamiseks, viskasin avakäiguks tulnud padale (mis löödi lauda) nelja ja arvasin, et see vihjab ruutule. Kahjuks ei oleks antud jaotuses meid ka ruutu löök päästnud, sest partneri ärtu kuningas oli lõikes. (Partneril oli veel risti äss ja ruutu sõdur, nii et 8p, mitte 10 head.)

Viimati muutis seda Margus (05.12.2006 14:40). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes