Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

individuaal
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Arne

PostitusPostitatud: 05.12.2006 14:29    Teema: Vasta viitega

No minu vastu avas Rebane 2S, järgnesid 2 passi tulin lehega:
-
AEx
Exxxxx
Exxx
3D turule, Rebane leidis, et tal on veel väge pakkuda 3H, partner pakkus 4D ja mina, olles 10 silmaga sõtta tulnud, leides, et ärtu pakkumine mu lehte tugevamaks ei teinud passisin.
Risti käik ja partner pani lauda oodatust pisut parema lehe:
K10x
10x
AK10x
KSxx
lauast väike risti, vastane võttis ässaga ja käis uue risti.
Vaatasin, et suurepärane, nüüd tuleb risti löök ning ärtu kunni pean kah ära andma. Paraku ristit ei trumbatudki ning üllatus, üllatus ärtu lõige istus - 12 tihi ja põhi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Peeter L.

PostitusPostitatud: 05.12.2006 14:46    Teema: Vasta viitega

Mul õnnestus koos Paul Lukk´iga saada MAX.

2Pa - c - 3Pa - 4Ru
4Pa - c - p - 5Ru
p - p - d ...

Tegid kaks korda hirmsat nägu kontreerides oma 14 punktiga. Esimene c oli profülaktikaks, teise panin juba vabas positsioonis 4Ru pakkunud partneri paari kaitsetihi lootuses, kas siis ärtust või Ristist...

12 tihi ja vabandus partneri ees, et ma kohe kuidagi ei aimanud tema nii head lehte... Surprised
Tagasi üles
ulaf

PostitusPostitatud: 06.12.2006 14:18    Teema: Vasta viitega

Ma ei saa üldse asjale pihta. Pange see jaotus suvalisse ekspertide paneeli ja 90% avab 1S ja 10% pass. Kus on kirjas, et 1S avaja peab 5C lepingus võtma 2 tihi?? Igasugused 2S ja 3S on brid¾ikauge gambling (mis teebki selle turniiri selliseks nagu ta on). Pange partnerile x AKxxx xxxx Axx ja te mängite 2S 7H asemel.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
ulaf

PostitusPostitatud: 06.12.2006 14:39    Teema: Vasta viitega

Veel üks aspekt seoses turniiriga, mida siin pole veel mainitud : turniir oli väga tallinnakeskne. Mängijaid, kelle mänguklubi pole Tallinn, osales 6. Seega Tallinna lahtised meistrivõistlused?
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 06.12.2006 14:40    Teema: Vasta viitega

Selles osas Ulafiga nõus, et pada tõke on jama. Kahtlen ainult 90%:10% suhtes.

Ja arvan, et 7H-ni jõudmine on mõlemal juhul problemaatiline. Olles 1S avanud, hakkad pärast natuke tagasi hoidma.
Samas 6H pakkumine on täiesti reaalne ka pärast passiga avamist - kõigepealt splinter ja siis võimaliku 4H peale 4S.
Partner peaks matsu ära jagama küll millist lehte passind käest, vastuvõtmata splinteri peale üle geimi minnes, oodata on - renoo, vinge klapp ja pada mölakas.
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 06.12.2006 15:21    Teema: Vasta viitega

Lisan neile, kes ikka veel millestki aru ei saa, selle jaotuse antud turniiril:

52 (4 ) W ALL

N KT6 T3 AKT8 KJ52
E 9852 K96 J43 AT9
S - AQ7 Q97652 Q863
W AQJ743 J8542 - 74

Smile
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 06.12.2006 16:52    Teema: Vasta viitega

Tere, nagu ütlesin avang kas 1p või pass, hea meel et sain Olavi Ojalt kinnitust oma arvamusele ja aavo jääb edasi klubitasemelmängijaks.(nagu mina)
Tagasi üles
Stepan

PostitusPostitatud: 06.12.2006 17:13    Teema: Vasta viitega

Järeldus nende pakkumiste kohta - isegi head mängijad ei hinda kaarte ühtemoodi, aga mõnel mehel on lihtsalt komme oma parnerit kõva häälega teiste ees sarjata.
Pole kuulnud, et keegi (peale Valevi ja Aavo) tunnistaks, mitu ilmset pakkumise või mängu viga ise tegi.
Tagasi üles
saar

PostitusPostitatud: 06.12.2006 20:49    Teema: Meenutusi , mõtteid individuaalist. Vasta viitega

Tere

Kes ootavad kiitvaid hinnanguid, ärgu edasi lugegu. Ma olen otsese jutuga. Ei keeruta.

Tegin enne ind algust ettepaneku viia pakkumissüsteem võimalikult lihtsaks. Täpsusristi kadus, kuid asemele tuli naturaal. Viimast eelistas ca 5 mängijat 32-st. Süsteemilehel oli järel ka arendusi Täpsusristist, mida aga ükski mängija polnud tähelegi pannud. Tähendab, et 2 süsteemi oli läbilugemiseks lihtsalt liiga pikk... Kuigi ma rõõmustaks tõesti, kui individuaalil võib mängida mida iganes, siis reaalne seis sellise koosseisu puhul on järgmine:
Ka ainult Ranna Ruutu teise ja kolmanda ringi järgnevused käivad enamusele üle jõu. Seega kuni partner on tundmatu ja muid kokkuleppeid pole, eelistan , et kõik on ü h e s e l t ja minimaalselt paigas. See tähendab, et vaikival kokkuleppel mängime kõike, mis kirjas ja ei oota ühtki vaimuvälgatust partnerilt.
(Naturaal põhivariantide hulgast välja , kuid partnerite omavahelised erikokkulepped peaks k õ i k olema lubatud. Nö eraldi lisaleht edasijõdnutele)
Süsteemis peaks olema kohustus avada 6-se ristiga 2C , mitte 1D jne. Trumbita peale ülekanded kohustuslikud, et langeks ära vajadus seda igale partnerile meenutada jne.
Mul poleks midagi ka selle vastu kui need kokkulepped oleks vastupidi. Juhul kui ikka selgub et ülekanne on enamiku jaoks liiga keeruline ja 2C avang liiga harjumatu. Peamine, et etteantud süsteemi vastu eksimist ei saaks tõlgendada kui ilusat? improvisatsiooni.

Mängisin turniiril kaasa, kuna mängus on meistritiitel. Loominguliselt paraku on niivõrd ebaühtlane tase tõsine piin. Iga jaotus pead ennustama, kas partner on ikka piisavalt adekvaatne,et mäng talle usaldada või võtta loteriipilet ja teha ise loll ning ebabridzilik pakkumine. Negatiivne kontra ning Itaalia signaal on paljudele tuntud vaid nime poolest.

Kokkuvõtteks pakuks välja, et alla MK järgu võiks olla eelturniir, kust siis finaali saaks 10-15 paremat. Täpsemalt tuleks sõnastada, mis seisus on kohtunikul õigus määrata tulemus ja millised kõrvalekalded süsteemist ikka tulemust ei muuda. Kas näit 5-4 kallismastidega on õigus partneri 1NT peale hüpata üle 3NT nivoo jne. Kui on, siis ei tohiks karistada ka sundiva pakkumise läbipassimist jne.

Korralduslikult poolelt oli jälle kord turniir ilma kohtunikuta... Seetõttu tekkis saalis üksjagu suminat ja mobiiltelefonihelinaid. Sealhulgas juba traditsiooniline arvutibossi mobiilne lauluke... Pole ka ime , kui järgmine aasta on veel paar miinusjärguga mängijat loobunud.

Saarlane

PS
Ise tegin turniiril ainult ühe vea :) aga seda ei pidanud jälle partner veaks.
Oli tegus nädalavahetus.
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 07.12.2006 10:30    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Loominguliselt paraku on niivõrd ebaühtlane tase tõsine piin. Iga jaotus pead ennustama, kas partner on ikka piisavalt adekvaatne,et mäng talle usaldada või võtta loteriipilet ja teha ise loll ning ebabridzilik pakkumine.

Imelik on lugeda sellist juttu juba teise mängumehe poolt, ka Masta mainis seda. Praktikat mägu oma peale võtta, ei kasuta ma juba üle 20 aasta ( staazi üle 30 aasta, sellest võistlusbrid¾i 24 ). Olen omale selle aja jooksul 4-5 partnerit koolitanud ja omadest kogemustest võin kinnitada, et see ei too kunagi head. Eriti veel sellisel individuaalil, kus mängitakse ühe partneriga 3 jaotust. Pealegi on keskmise mängija väljamängutehnika kindlam, saali tulemusele lähedasem. Maxi püüdmine lõpeb tihti hoopis kehva tulemuse saamisega.

Kaitse oli selleaastasel turniiril küll valulapseks, eksisin ka ise mitmeid kordi väljamängijale lisatihisi kinkides, kuna partner ei andnud adekvaatset signaali ja ainult oma kaarti nähes oli raske õigeid otsuseid vastu võtta. Pakkumises ei tulegi meelde üle 2 suurema prohmaka, kus 7Ri asemel mängisime 5Ri ja korra sai üritatud slämmi, mis juba pakkumise käigus tundus väga õrn olevat. Kummalgi korral oli jama põhjustajaks partner... Sad

Võib-olla oleks õigem individuaalturniiri mängida keskmisele, siis ei pääseks tihide kinkimine nii palju mõjule. Küll aga oleks suurem osakaal õigete lepingute mängimisel.
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 07.12.2006 10:40    Teema: Vasta viitega

Olen kuulnud mängijaltelt kes individuaalidel häid tulemusi saavutavad-tuleb pakkuda alati nii et mäng jääks enda kätte/varjata neljaseid kalleid, pakkuda alati trumbidat jne/ise nii ei taha ja tulemused ongi nirud.
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 07.12.2006 11:08    Teema: Süsteemist siis Vasta viitega

Saarlasele, kes mainis, et kaob veel paar miinusjärgumängijat ära, tuletaks meelde, et ta oli ainus miinusjärgumängija.
Praeguseks on siis 3 välja pakutud süsteemi.
2 eelnevast olid mu eelmises kirjas.
Mina pakkusin miinusjärgu ja tulemused, saarlane MK, kuid seal on juba ka kõiksugu eluaegseid nn mängumehi.
Kui saarlase süsteemi kasutada siis mina pakuks vähemalt meistrijärk,lisaks koondise katsel osalejad saavad niisama osaleda. Koondise katse ajal võiks ka eraldi ruumis individuaali MV kvalifikatsioon toimuda, aga sealt mängima pääsenute arv võiks olla vähem kui 8.
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 07.12.2006 11:16    Teema: Vasta viitega

Hannu:Mina pakkusin miinusjärgu ja tulemused, saarlane MK, kuid seal on juba ka kõiksugu eluaegseid nn mängumehi. Laughing

Tegin siis Stjopa võidu statistikat - vastased mängisid 34 korda, partner 20 korda ja ise 18 korda. Ja tore oli vaadata tema enda mängitud jaotuste tulemusi. Kes viitsib, las uurib ise. Ma olen nn mängumees ja teisi solvama ei hakka, küll aga olen valmis alati õpetama, oma arvamust välja ütlema.
Tagasi üles
Stepan

PostitusPostitatud: 07.12.2006 11:57    Teema: Vasta viitega

Peeter L,
ära mine isiklikuks. Kuidas sul omal on Eesti paarikal, kus loterii vähem loeb, ka läinud?
See, et ma ise vähem mängisin, on minu strateegia Smile. Olen pannud tähele, et individuaalil on tagasihoidlikkus, kui parnerit ei tunne, vooruseks.

Eelmises postituses püüdsin rõhutada, et kui turniiril osaleksid ainult head mängijad, tekiks samamoodi konflikte "valesti" pakkumiste kohta.

Kui saab Eesti parimad turniirile, ja on küllaldane arv võistlejaid, võiks korraldada analoogselt Eesti paarikale.
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 07.12.2006 12:10    Teema: Vasta viitega

Ma ei ole isiklikuks läinud - statistika järgi on vastaseid kaks, seega keskmiselt mängis Sinu laua taga iga vastane 17 korda, Sinu partner 20 ja Sina 18. Seega Harju keskmine, nagu olid mängijadki Harju keskmised.

Sinu poolt igal juhul tubli saavutus ja said ka mõned värvilised pallid pükste peal kandmiseks! Laughing Õnnitlen!

Ise oman 2 paarika hõbedat, 1 võistkondlikku ja 1 veteranide EMV pronksi. Alati saaks paremini Razz
Tagasi üles
Stepan

PostitusPostitatud: 07.12.2006 15:22    Teema: Vasta viitega

Peeter L, ikka oled sa sarkastiline. Ära lase kadedusel välja paista. Ma ei aja järgupalle taga, sest me võistleme oma paarilisega nii harva.
Ma vist ei ole lasknud kuskil (va oma partneriga) välja paista, et ma peaks ennast heaks mängijaks, aga sellelt sinu poolt viimasena nimetatud võistlustelt on mul rohkem medaleid. Smile
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 07.12.2006 15:31    Teema: Vasta viitega

Oh Sind, Stepan. See pallide pükstel kandmine pole minu väljamõeldis, mulle lihtsalt meeldib see väljend väga, kunagi kuulsin ühe juba manalas oleva mängumehe käest. Wink

Veteranide võistlusi peetakse paljudel spordialadel, ma pidasin silmas brid¾i omi! Smile Ka mina olen viimasel 4 aastal ainult B-liigat toksinud ja mõned vähesed teised võistlused...

Inimesed on nii hellaks tehtud, üldse ei saa nalja teha, kohe pistetakse tönnima, isi veel suur mees. Kade ma olen loomulikult, ainus medal ju puudub individuaalilt, seni parim koht 5 ja 9. Küll ma kunagi selle ikka saan, kui Hannu mind mängima lubab Smile
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 07.12.2006 16:04    Teema: Vasta viitega

Tere, no lepime siis nii kokku, et Stepan Eesti parim mängija(kuna meister)ja Peeter L järgmine, siis kõik rahul.
Tagasi üles
Migu

PostitusPostitatud: 07.12.2006 17:09    Teema: Vasta viitega

Idee, et mängiks hulk kõvasid ja lisaks 8-16 nõrgema järgu sokku, sisaldab endas veelgi rohkem loteriid kui praegune süsteem ju.

Oletame et lauas on 1 mägnumees ja 3 sokku (umbes nagu praegu,kuigi tegelik suhe vist veelgi halvem) ja kõik kõigiga läbi. Eeldusel et sokud soperdavad keskmiselt oma taseme ära peaks mängumehel olema vähemalt teoreetiline eelis. Mänguliselt kaob see eelis vaid juhul kui jääd lauda (u 25 % juhtudest).

Lauas, kus on 3 mängumeest ja 1 sokk on hea-halva tulemuse saamine tunduvalt suurem loterii. Teoreetiliselt on sel juhul 75 % juhtudest tegemist loteriiga ja nn aus mäng vaid juhul kui sokk on lauas. Kui ise oled lauas ja sokk kahe kõva vastu mängib, on kusjuures veel eriti nukker olukord.

Need näited olid täiesti suvalised. Aga point peaks siit välja tulema - olukorras, kus kõvade seas käib ringi üksjagu sokkusid, on tulemus suurem loterii, kui ühtlaselt nõrk saal, kus paaril kõval on võimalik sokkude keskmise pasa seest koort riisuda.

Miks nii vähe rahvast osaleb? Kindlasti eeskätt sellepärast, et kõvad ei osale. Minusugusel pühapäevamängijal oleks kindlasti huvitav ja motiveeriv mängida pigem kõvadega paari ja asja eest kasvõi sõimata saada, kui sokkude peale oma närve kulutada.

Mihkel Allik
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
piret

PostitusPostitatud: 07.12.2006 19:24    Teema: Vasta viitega

Segab mind see jaotus - sokud ja mitte sokud. Maailm pole nii must-valge, isegi mitte Eesti bridge.
Ok - hoiame sokud eemal individuaalist. Järgmiseks äkki peaks neid eemal hoidma ka paaride MV'st; ka GP'st - nõrk saal tekitab ju sellist kaost tulemustes.... Siis järgmiseks äkki ka klubiturniiridest....
Noortele arenevatele mängijatele ütleme - olete sokud, ärge tulge meid segama. Tõeline innustus noortele, kas pole!

Mis võiks tipud individuaalile tuua? Äkki võiks see olla näiteks missioonitunne? Anda võimalus noorematele ja väiksemate kogemustega mängijatele endaga paaris mängida. Ehk neid veel õpetada ja suunatagi pisut (ei, ma ei pea silmas jaotuse lõpus saagimist).

PS Ise ma pole seda turniiri kunagi mänginud ja ei ole kavatsenud ka.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 2, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes