Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

individuaal
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
saar

PostitusPostitatud: 07.12.2006 23:33    Teema: Mõte oli pisut teine... Vasta viitega

Tere

Küsimus pole sokkudes, vaid käitumises . Minu jaoks oli palju jubedam üllatus see, et peaminister presidendi ülesannetes andis loa vaadata keset jaotuse pakkumist süsteemikaarti. (Eesti MV muudel distsipliinidel seda ei saa) Taoline suhtumine soosib neid, kes tulevad individuaalile nalja ja napsi pärast. On ju väga mugav partnerile näidata, et muidu pole mul pakkumishuvi, aga siis, kui ma oma süsteemikaardi välja voldin, tekkis probleem. Partner ära maga ! Kuigi mu eelmine pakkumine oli küll mittesundiv, siis nüüd tahaks juba slämmi mängida, jm selles stiilis.

Kujutage ette, kui palju informatiivsemaks saab oma pakkumisi teha sel teel. Turniiri algupoolel soovis üks minu partner vaadata vastust 1risti pakkumisele. Lolli peaga keelasin spikerdamise ära. Vastus tuli mõningase mõtlemise järgi 1NT. No nii, praktiliselt oli mulle selgeks tehtud , et slämm on õhus, kuid kuna partner küsis ässa ning pakkus 5 odavat, siis ma ei parandanud. Mis näoga ma oleks vastastele otsa vaadanud, kui samas järgnevuses tänu süsteemikaardi infole oleks ma nüüd 6 teatanud... Voor hiljem selgus, et sel turniiril oli sarnane käitumine lausa soositud.

Mängime õige järgmine aasta ekraanidega. Mõttepausid ning kehakeel olid turniiril seekord nii loomulik ja sage mänguosa, et kohtuniku kutsumine tundunuks juba isikliku norimisena... Seda enam, et kohtunikuga oli suht lahjavõitu.

Saarlane
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vello

PostitusPostitatud: 08.12.2006 10:11    Teema: Vasta viitega

Saarlane tõi välja olulise aspekti-turniiride korraldus.Saalid, kohtunikud, kaardid , lauad, wc jne, vaadake mis juhtnud viimasel ´ajal gb-turniiridega!rahvast mängib 30-40 paari, oli u 60-70 paari.Peaks paika panema teatud standardid alla mille ei tohi asju korraldada ja seda peaks jälgima etbl, kui turniir toimub tema egiidi all!Kui reegeleid ei täideta siis järgmine aasta turniiri korraldada ei saa jne.jne.
Tagasi üles
Zyxzewski

PostitusPostitatud: 08.12.2006 11:00    Teema: Vasta viitega

Aga andke Eesti meistrivõistluste medalid välja Võsu individuaali tulemuste alusel: selle plussid on -

*Niikuinii see asi toimub iga aasta ja ekstra eraldi turniiri ei pea korraldama

*Kaasa mängib ka hulk kõvasid (isegi Luks, kes kunagi väljendas arvamust, et pigem tasub kodus kolm päeva pihku taguda, kui Eesti individuaalseid meistrikaid veelkord mängida, on seal regulaarselt osalenud), ning ka väljamaalasi, kes keskmist taset tõstavad

*etteantud süsteemi ei ole seal kunagi olnud ja seega ei teki erilist plaginat teemal "partner ei ole vaevunud süsteemikirjeldust läbi lugema"

üldse on väga kahtlane teema see, et mida "aktsepteerida" normaalsete partneripoolsete pakkumistena. Ei ole olemas sellist asja nagu kanooniline Ranna-Ruutu standard ja iga kildkond mängib seda erinevalt - see, mismoodi on harjunud mängima näiteks Rakvere ja Tartu inimesed on ikka kaks üsna ise asja. Ja lähenemine pakkumisele ja kogu loogika erineb inimeste vahel veel rohkem. Nii et kui sa juba individuaali mängima ronisid ja saad kehva tulemuse, kuna partneriga teineteist ei mõistnud, siis ei ole selles kedagi süüdistada - igaüks mängib nii nagu ta oskab või parasjagu tahab - võta aga järgmine jaotus ning ole rõõmus et sa ei pea temaga kogu turniiri paaris mängima. Kui Heinlot ja Juhkamit lohutab, siis oleksid nad minuga paaris mängides võinud ka väga kergesti sattuda samade pakkumiste otsa, mis neil laua taga tehti.
Tagasi üles
Aarne
Juhatus

PostitusPostitatud: 08.12.2006 15:39    Teema: Indiv MV Vasta viitega

STK juba arutab teemat. Ongi jõutud arusaamisele, et parim variant on see ühitada Võsu individuaaliga. Arvatavasti mängitakse siis kolmap. 36 ja neljap. 36 jaotust. Anname teada, kui otsus vastu võetud.
Mihkel Juhkami
Juhatus

PostitusPostitatud: 08.12.2006 19:04    Teema: Järgmine aasta Vasta viitega

Võsul korraldamine on varemgi jutuks olnud aga see eeldab eelnevat selgust võistluste formaadis. Neljapäeva hommikul 36 (või isegi 40) jagu, nagu pakutud ei ole vist reaalne kuna võistkondlik tuleks peale liiga väikese vahega.
Ise pooldaks üht tervet individuaali päeva (näiteks) 3x24 või 2x36 jaotusega. Siis võimalus tulla mängima ka vad üheks päevaks. Öömaja probleem lisandub ju samuti kahe päeva puhul.

Pika nimega Poolakale:
See, et individuaalil kõiksugu asju ette tuleb, mind küll tagantjärele eriti ei häiri. Suudaks ise vähem vigu teha, oleks kah tulemu alati kõvasti parem. Seekord siis enda parandamiseks kolm kohta. Teised oleks muidugi võinud, aga ei pidanud aitama.
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 09.12.2006 14:37    Teema: Individuaal Vasta viitega

Kui Võsul mängida, siis oleks õigem vahetada neljapäevane võistkondlik kolmapäevaks ja taguda neljapäev 2X36 jaotust individuaali MV.Siis mängivad ka tugevamad kaasa, kes juba kolmapäevaks kohale tulevad.
Kes individuaali ei mängi ja taob võistkondlikku saavad ju kolmapäev rahulikult Tallinna tagasi sõita, 75 km pole vast kellelgi probleem.
Praegusel juhul on selge, et tiitlivõistlused on liiga sügise ja talve poole kaldu.
Karikas, koondise valik, gp finaal ja ind mv on järjest. Ega ka paaride mv ja võistkondlik on ka enam-vähem seal grupis.
Aprillist kuni oktoobri keskeni pole ju tiitlivõistlusi(va segapaarid), no suvel pole vajagi.Võsul suvel mängimine sõltub paljuski ilmast.
Võsul võiks ikkagi 2 individuaali toimuda, eraldi gruppides mängiks väilsmaalased ja meie nõrgemad keda audasustatakse Estonian Open Individual champion ja teine klass eraldi Eesti Meister, kuhu pääseksid mängima mängijad, tulemuste põhjal, näiteks nii nagu minu esimeses kirjas kirjas vms.
Sest need Soome tädid ja onud kes tulevad nädalaks kohale, mängivad ka individuaali ja see kõigutab objektiivset tulemust veelgi.
Loodame, et STK vähemalt proovib korra nii kuidagi teha, et on kaks eraldi gruppi, et saaks selgeks milline on õige variant.
Suurimaks probleemiks on hoopis eetiline probleem, tiitlivõistlus ei tohiks kattuda tööpäevaga.Mul endal muidugi ükskõik, aga kellelgi võib see probleemiks kujuneda.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Meistrivõistlused Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes