Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Millise avapakkumise teeksid 2...
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Bridžinurk
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
nigulh

PostitusPostitatud: 11.12.2006 0:56    Teema: Millise avapakkumise teeksid 2... Vasta viitega

Ebasoodsas tsoonsuses oled esimene pakkuja ja omad lehte
S J10863
H AJ
D A
C AK1097
Mängid Ranna ruutu süsteemi. Millega avad?

Pildipunkte on 17, seega on süsteemi järgi 1C avang.
Samas on tegu 2-mastilehega, võiks alustada kohe kallismasti pakkumisega -- 1S.
Või avada 2C, sest pada on nõnna nõrk.

Millise avapakkumise valid (ja miks?)
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
hannu 28

PostitusPostitatud: 11.12.2006 9:46    Teema: Vastus Vasta viitega

17 punkti ja 5 kadujat avatakse 1C, ja partner võib passida Exx,Esxx.xxxx,xx, sõltub ju ärtu lõikusest kas on 10 või 11 tihi.
2c VÄLISTAB 5 kalli olemasolu, kunagi ammu keegi midagi nii totrat foorumis juba kirjutas.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Jüri Aava

PostitusPostitatud: 11.12.2006 10:08    Teema: Vasta viitega

kolm korda trumpi ja 11 tihist võid juba und näha
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 11.12.2006 10:21    Teema: Vasta viitega

Smile Ma ei annaks väljamängijale üle 8 tihi, no hea küll, saab suure vingerdamise peale võib-olla ka 9. Risti istub nagunii 4-2 Wink

Aga teema oli avapakkumine. Igal juhul 1C, kui on tegu tugeva Ri kasutajatega! Smile
Tagasi üles
Migu

PostitusPostitatud: 11.12.2006 11:29    Teema: Vasta viitega

1 risti avangu mõte pole kindlasti see, et loed pildipunktid või kadujad kokku ja alati vajutad 17-ga või 5kadujaga.

Pigem tuleks mõelda, mida ma antud pakkumisega saavutada tahan või kuidas on mul parem oma lehte kirjeldada või mida on mul vaja teada partnerist ja kuidas seda kõige paremini teada saada ja kuidas ära hoida kiire tõkestamine vastaste poolt sellises tsoonsuses.

Praegune juhtum on minu jaoks piiripealne. 1 risti avang võtab teoreetiliselt vähem ruumi - samas võib tekkida tõsiseid raskusi otsustamaks ka 3 NT või 5 risti hiljem. Lisaks on selge oht, et taolises tsoonsuses on vastased kiiresti 3-4 punases ning edasine otsus on juba loterii (trahvida, 4 pada või 5 risti).

1 S avang ei pane vastaseid üldjuhul nii kiiresti tõkestama nagu 1 risti ning kui pakkuda selle peale kaks korda risti (näiteks 3 risit, 4 risti) vabadelt või poolvabadelt positsioonidelt, siis ilmselt õnnestub 5-5 ning jõu maks ka partnerile selgeks teha.

Loomulikult oleneb kõik ka sellest, millised on kokkulepped partneritega järgnevusteks.

Antud lehe puhul huvitab mind eeskätt see, kas on pajaklapp (ilmselt teeb selle kindlaks nii 1 risti kui 1 paja avangu puhul suht lihtsalt) ning kui seda ei ole, siis kas tuleks mängida osamängu või 3 NT või risti geimi või midagi enamat. Siin kaldub eelistus pigem 1 paja poole. Aga kindlasti ei saa ette heita ka 1 risti avangut taolise lehega.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Peeter L.

PostitusPostitatud: 11.12.2006 13:07    Teema: Vasta viitega

Migu jutt jumala õige. Siiski 1Pa avangu kahjuks räägib masti kvaliteet. Kaitsesse jäädes võib partner üllatuslikult käia kas kuninga alt või lausa kuningaga, kahjuks küllaltki sageli esinev olukord, kus avakäigu tegijal vähe punkte ja muud alternatiivi pole...
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 11.12.2006 13:20    Teema: Vasta viitega

Tugevat ristit mängis 100% see kaart risti avang, 1p avangu vahemik läheb muidu liiga suureks.11-17hcp, mis lehega siis sinna geimi katseid teha!!!
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 11.12.2006 14:52    Teema: Jürkale Vasta viitega

Jürkale vastuseks, no tõesti eesti koondislastel on käes trump, Äss ja kunn ja väike, sel juhul on mõnel teisel eesti koondislasel varuks risti emakas koos sodamehega. Paraku on see variant, et sul on just äss, kunn ja väike teoorias suht-koht väike.
Tagasi üles
Margus

PostitusPostitatud: 11.12.2006 17:29    Teema: Vasta viitega

Ma avan 1 risti (head mastid ikkagi mõlemad) ja loodan, et jõuan mõlemat masti edaspidi pakkuda. Kui mastides kümneid ei oleks, siis pakuksin vast 1 pada. Kindlasti mitte 2 ristit.
Tagasi üles
Zyxzewski

PostitusPostitatud: 11.12.2006 17:49    Teema: Vasta viitega

1 risti - no on siis veel reaalseid alternatiive?
Tagasi üles
nigulh

PostitusPostitatud: 11.12.2006 17:56    Teema: Vasta viitega

Ok, tunnistan oma pattu, et ei avanud 1 risti (olen sokk).

Avasin 1 pada, millele tuli vastastelt 2 ärtu - 4 ärtu (partner passis). Endiselt ebasoodsas tsoonsuses tuli otsustada, kas pakkuda edasi või mitte.

Ent, kui avan 1 risti, vastased pakuvad 1(2) ärtu - 4 ärtu, parnter passib. Mida edasi pakkuda? pass, kontra, 4 pada, 4nt, 5 risti, 5 ärtu?
Tagasi üles
nigulh

PostitusPostitatud: 11.12.2006 18:09    Teema: Vasta viitega

Hannule vastuseks:
Kui partneril ongi Exx,Esxx.xxxx,xx, siis on vastastel kahepeale mõlemad punased mastid 8-sed ning kahepeale 18 punkti. Lisaks soodne tsoonsus nii et võiks loota, et keegi vastastest võtab pakkumise üles, kui avad 1 pada.
Ja kui ei võta, siis on ebaõnn...
Ja jääda mängima 1S ei pruugi olla halb, kui 4S välja ei tule.

Võibolla pole need argumendid eriti kaalukad, sest kõige rohkem tuleks ikkagi seda karta, et ka vastastel on jaotuslik leht ning oma klapi kiirelt üles leiavad.
Tagasi üles
Margus

PostitusPostitatud: 11.12.2006 18:19    Teema: Vasta viitega

1 risti - (2H) - p - (4H) - ? Ma ütleks 4 pada, sest oli mingi reegel et kahtlases seisus ütle 4ärtule 4pada peale Smile. Ma mängin kontrat selles kohas trahvina (väljavõtt 3pajani ka.), nii et seda ma ei teeks. Aga ma ronisin ka individuaalil -800 alla sarnases seisus Smile
(mina 1ruutu-p-1nt-(2ärtut)-? ...mul 14 ühtlast - ütlesin 2nt)
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 11.12.2006 22:34    Teema: Vasta viitega

1. No tulge mõistusele, sellise pajaga ei ole alternatiivi 1C avangule.
2. Pole see 3 ringi trumpi nii tappev midagi.
Võtan 3 tihi emakaga, ja lõikan ärtut. Kui näppu läheb, siis jääb veel risti QJ duublile loota.
Kui lõige istub, siis peab risti jaguma kas 3-3 või kellegi peab olema duublis vähemalt 1 pilt (kui Aava Jürkal on mõlemad, siis võtan tema kiuste ikka 11 tihi Very Happy Cool ). Muide {3-3} + {4-2duubel pildiga} > 50%.
Kui partneril on xx asemel 8x, siis aitab lepingu võitmiseks trumpide järel ka singel pildist.
Tagasi üles
Erki

PostitusPostitatud: 12.12.2006 1:14    Teema: Vasta viitega

Antud lehega ilmselt tuleb tõesti 1C avada, kuigi välja pakutud 2C ja eriti 1S ei ole ju nii lollid. Siiski võiks lähtuda kunagi partneri öeldud sõnadest "ma olen tähele pannud, et kui süsteemi järgi pakkuda, siis läheb tavaliselt hästi". Ühesõnaga kui midagi kokku lepitud, siis ei tasu leiutama hakata, sest brid¾ on teatavasti mäng, kus pika peale võidavad need, kellel on piisavad oskused ja võimalused (süsteem) mõistatamist vältida (a la lõikus vs sissevise, 5 kõrguse otsused jne). Süsteemist kõrvale kaldumised on liiga riskantsed, et pikas perspektiivis võita. Näiteks võib ju pokkeris iga kord, kui käes 95 floppi näha tahes raha lauda visata ja sealt 678-t oodata, võibolla ehk näkkabki kunagi, aga selleks ajaks on juba liialt raisatud.
1C-(2H)-pass-(4H) on tüüpiline tugeva risti nõrkus ja selle vastu ei anna midagi teha. Ükski süsteem pole ideaalne. Hendrik, sa proovi parem Fantunest vahelduseks Smile
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 12.12.2006 7:57    Teema: Vasta viitega

Pakkumine 1c, 1h,p,4h partner peab pakkuma ju 5 silmaga järelikult tal neid pole, seega on õige 4H passida.Kui vastane päris loll pole siis suure tõenäosusega on 4h pakkujal risti singel või renoo.Ilmselt meil küll on ühes mustas mastis mingi klapp, kuid sellise pajaga pakkuda 4s peale on küll täis jama.
Tagasi üles
Migu

PostitusPostitatud: 12.12.2006 11:01    Teema: Vasta viitega

Loomulikult, kui on kokkulepe, et alati kui 17+ punkti käes või 5vähem kadujat, tuleb avada alati 1 risti, siis nii tulebki 100 % teha.

Minu jutu point oli see, et selliseid kuulikinlaid kokkuleppeid evida, mis sõltuvad sellest, kas kätte on võetud ala Exx või JTx või siis Jxx või T9x, ei pruugi alati olla võitev brid¾.

Igal pakkumisel võiks olla mingi mõte või eesmärk. Pakkuda üksnes selleks, et kuulutada maailmale, kui kõva leht mul on, pole mõtet.

Kui pakkumise mõte ongi see, et tahan öelda, et mul on 17 rohkem punkti ja see ühtlasi tähendab 100% seda, et 1 pada avang välistab 17 punkti, siis on see eesmärk täiesti ok.

1 pada avang omaks antud juhul lihtsalt teistsuguseid mõtteid ja eesmärke ja lähtuks ilmselt ka teistsugustest kokkulepetest partneriga, mida ma eelmises meilis juba kirjeldasin. Mida ma tahan oma partnerile ja laudkonnale oma pakkumisega öelda või sisendada, oleneb kokkulepetest, stiilist, eesmärkidest jne. Samuti ka näiteks tsoonsusest või sellest, mis käest avada, või sellest, kui agressiivsed on vastased või isegi sellest, kas turniirisituatsioon nõuab kindla peale minekut või riskeerides maksi püüdmist. Loomulikult - kui partner sellest kõigest aru ei saa, on selline loomingulisus tema suhtes sigadus ja tulebki mängida 100% 1 risti süsteemi. Kui on aga kokkulepe, et piiripealse jõuga lähtume alati eeskätt situatsioonist, siis on samasugune sigadus mingi 100% reegli järgi käituda. Võibolla on see tõesti liiga keeruline brid¾.

Ei saa aru ka argumendist, et nii nõrga pajaga tuleb avada 1 risti - kui partneril on kolmene pada, jõuate niikuinii paja lepingusse, ka 1 risti avanguga. Kui partneril kolmest pada ei ole, siis te sinna ei jõua ka 1 paja avanguga ilmselt.

Jutt, et ei saa 1 pada avada, sest siis teeb partner Kxga paja avakäigu, on mõistlik. Kuid sellise stsenaariumi tõenäosus on minu silmis lihtsalt väiksem, kui nende stsenaariumide tõenäosus, mille puhul 1 pada on parem kui 1 risti.

Kui antud näite juurde tulla, siis on selge, et 1 risti-2ärtu-pass-4ärtu järel ei tea partnerist suht midagi ja edasine otsus on puhas gamble. 1pada-2ärtu-pass-4ärtu puhul pole minu arust 4 pada enam mõistlik alternatiiv, kui partner ei suutnud 2 pada 2 ärtu peale öelda.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
Zyxzewski

PostitusPostitatud: 12.12.2006 15:37    Teema: Vasta viitega

Hannule - Rakvere koolkond millegipärast kipub unustama, et nende meetodid ei ole standard - nagu 5-7 kontra kui ühele ristile vahele pakutakse /tuleb meelde lugu, kus me mängisime sinuga Tallinna festivali koos, kolmapäeva õhtusest kutsututest, kus meil läks päris hästi, kuni pühapäeva õhtuni, ning see, et sina mängid 5-7 kontrat ja mina mitte, selgus pühapäeval viimases jaotuses/

kui pakkumine algab 1C - (2H) - p - (4H) - siis on võimalik mängida forcing passi - st. et sellise lehega, millega sa tahaksid edasi pakkuda, passid ja mingi ühtlase kõntsaga annad kontra - ei saa eelduseks võtta, et vastane võidab geimi tugeva risti avangu vastas, kuigi see on ka täiesti võimalik, vaid selle et pigem nad tõkestavad (samuti tundub mulle, et sarnast forcing passi on parim mängida ka siis kui pakkumine algab 1C - (4H) - vastaja kontra tähendab saasta ja pass positiivseid väärtusi - trumpide pealt tavaliselt keegi sellist pakkumist niikuinii ei kontreeri; aga see selleks).

ühe risti kasuks räägib ka see, et nõrk pada on tegelikult miraa¾ - kui partneril on pajatoetus, siis on slämmiks ülihead variandid, ka lehe vastas, millega ta 1S peale 2S pakuks. Kui sa avad 1S ja partner pakub 2S (või 3, tõkkeks)- kas sa siis hakkad slämmi poole minema? 1C kirjeldab lehe mänguväärtust paremini.

kui sa avasid 1S ja pärast pakkusid vaenlased 2H - 4H, siis võiks kontra tähendada soovi pakkuda edasi (sageli sa ikka sellist pakkumist limiteeritud käest trahviks kontreerida tahad) ja partner vaadaku ise mis pihta hakkab.

kõik see on muidugi oleksid ja nõuavad et paari ideoloogia sarnaneks minu omaga, aga vaadates ilmunud postitusi, võib ilma igasuguse pahatahtlikkuseta öelda, et issanda loomaaed on päris kirju
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 13.12.2006 12:24    Teema: Vasta viitega

Tere, loomulikult koolkonnad erinevad/tallinn, tartu, rakvere/keegi võiks asja korralikult vormistada-moodne rand?ja riputada selle netti üles, arvan et bridge tase tõuseks tunduvalt, kui kehvemad mängijad saaks korraliku ja lihtsa süsteemi mida mängida, see mida nad ise pusivad on algeline ja kokkulepped ka pigem kahjulikud. See oleks nagu veidike ka etbl asi?Rand on tõestanud ennast väga elujõulise süsteemina, kui mängida seda heade kokkulepetega/enamus eesti tippe mängib randa/Pole kuulnud, et keegi välismaal käijatest eriti kurdaks ranna üle.
Tagasi üles
nigulh

PostitusPostitatud: 13.12.2006 23:00    Teema: Vasta viitega

Natuke kommentaariks ka, miks mulle see jaotus meelde jäi.
Põhjus oli siis selles, et vastaste 4 ärtu välja tuli -- saingi oma 3 ässatihi. Ent lisaks sellele selgus, et meie liinis seisab 6 risti. Kui avakäigul paja tihi ära ei võeta, siis 7 risti.

Jaotus ise:
Jxxxx
AJ
A
AKxxx

x
-
K10xxxxx
J8xxx

Vastastel oli ärtu jagunenud 7-4 (6 tihi), risti löök lühema trumbiga ja 3 paja tihi andsidki täpse lepingu.

Minu partneril oli 7-5 odavmastid, mida tal ei õnnestunudki näidata, pärast seda, kui olin avanud 1pajaga -- mastiga, milles mul kõige vähem pildipunkte on. Kuna 1 risti avang tundus mulle veidi vastumeelne, sest ei võimalda maste väga hästi pakkuda, tunduski pärast jaotuse selgumist, et mõistlik alternatiiv on avada mitte 1 pada, vaid 2 risti. Aga näib, et siin foorumis sellele eriti poolehoidjaid ei ole. Muidugi, see oli lihtsalt selline jaotus, kus 2 risti võinuks hästi töötada, mõne teise jaotuse puhul võib 2 risti aga väga õnnetult lõppeda. Avanuks 1 risti, oleks võibolla ka partner julgenud suu lahti teha. Ehkki ka tema peab tegema 2 positiivset vastust, sest ruutu pakkumine mind küll õnnelikuks ei tee.

Aitäh kõigile, kes oma sõna sekka ütlesid.
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Bridžinurk Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes