Eesti Turniiribrid�iliit Eesti Turniiribrid�iliit

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Naiste valikturniiri tulemused

Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Koondise valik ja väljasõidud
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Aarne
Juhatus

PostitusPostitatud: 26.03.2008 16:59    Teema: Naiste valikturniiri tulemused Vasta viitega

Pekingi naiskonna valikturniir toimus Tartus ülikooli kohvikus, mängiti 6x11 jaotust ekraanidega. Ekspertide hinnangute põhjal said kolm paari Jane Liivak - Triinu Viilup, Liidia Heinlo - Eha Kork ja Ines Piibeleht - Maarja Oras 17,5 kohapunkti. Järgnesid Aire Taube - Piret Raudsepp 20,5 ning Siiri Suits - Reet Relvik ja Auri Keerd - Sirje Merivee 26,5 kohapunkti.
STK ja Juhatus kinnitasid Pekingis Eestit esindama paarid Jane Liivak - Triinu Viilup, Liidia Heinlo - Eha Kork ja Ines Piibeleht - Maarja Oras.
http://www.bridge.ee/KV/peking08.htm

Viimati muutis seda Aarne (27.03.2008 14:21). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
vello

PostitusPostitatud: 26.03.2008 17:09    Teema: Vasta viitega

See on ikka jabur- peaks meestel ka nii tegema. Mängitakse ära ja siis isakesed/emakesed kogunevad ja muudavad tulemusi.
Tagasi üles
Zyxzewski

PostitusPostitatud: 26.03.2008 17:25    Teema: Vasta viitega

Nii palju kui mina aru olen saanud, siis Rootsis ongi sarnane süsteem, et koondis moodustatakse vaatlusturniiride tagajärjel - kui viimased etapid on, istuvad laudade juures hindajad märkmikega. Ja pooled vastased tuuakse välismaalt sisse.
Meestega võiks tõepoolest ka nii teha, oleks märksa normaalsem kui praegune valikusüsteem, aga kahjuks on siin ilmselt 2 probleemi: esiteks leida piisavalt pappi, et tasemel vastaseid siia tuua (Rootsil on lisaks veel see pluss, et tulijad saavad heal tasemel mänge) ja ahas kandepind, mis tähendab, et pole piisavalt hindajaid võtta.
Tagasi üles
Jaak Känd

PostitusPostitatud: 27.03.2008 22:28    Teema: Vellole vastuseks Vasta viitega

Jaburat pole siin midagi. Enne valikturniiri oli selgelt öeldud, et eksperdid annavad oma hinnangu ja nende arvamuste põhjal koostab STK koondise.

Mulle tundub, et mõned postitajad siin (vello ja Arne) ainult käivadki irisemas iga asja kohta. Liigutaks kah õige ise midagi ja organiseeriks mõne võistluse või bridzikoolituse. Aga vingumas on küll mehed!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
Arne

PostitusPostitatud: 28.03.2008 13:09    Teema: Re: Vellole vastuseks Vasta viitega

Jaak Känd kirjutas:
Jaburat pole siin midagi. Enne valikturniiri oli selgelt öeldud, et eksperdid annavad oma hinnangu ja nende arvamuste põhjal koostab STK koondise.

Mulle tundub, et mõned postitajad siin (vello ja Arne) ainult käivadki irisemas iga asja kohta. Liigutaks kah õige ise midagi ja organiseeriks mõne võistluse või bridzikoolituse. Aga vingumas on küll mehed!

Mõned arvavad, et on pühad lehmad, kelle ämbritele tähelepanu juhtimine on irisemine ja vingumine ning keelatud. Btw, teemas, mida silmas pead ei sisaldanud mu esimene postitus ühtki kommentaari, ainult tsitaati, milles paar lauset oli esiletõstmiseks "Boldiks" tehtud. Tagajärjeks oli rünnak mu isiku pihta, tobedad õigustused, mille tagajärjel paistis asi veel hullemana - vt kasvõi Mihkli postitust.

Räägi asjast. Osuta kasvõi ühelegi veale mu väidetes, too mõni näide ja tee seda teemas kus ma olen sõna võtnud. Muide ei ekspertide kasutamise kohta üldse ega nende valiku kriteeriumide kohta pole ma kuskil sõna võtnud. Ei poolt ega vastu. Seni mitte.

Btw, miks sa teise inimese nime väikese tähega kirjutad ?
Tagasi üles
Jaak Känd

PostitusPostitatud: 28.03.2008 14:23    Teema: Vasta viitega

Ei kirjutanud inimese nime väikse tähega, vaid sulaselgelt on nimede ees kirjas, kellest jutt (postitajatest siin foorumis). Ja postitaja vello on ennast kirja pannud väikse tähega siin foorumis.

Juba seegi on kommentaar, kui tekstist miskit välja rebida (st panna Boldi), seda pean eriti salvavaks kommentaariks, mõttetuks irinaks ja vingumiseks.

NB! Pole selles mõttes ühegi ämbriga seotud, et ei kuulu ei STK-sse ega brid¾iliidu juhtorganitesse.
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 28.03.2008 15:45    Teema: Vasta viitega

Kommentaar või mitte, aga ilma positiivse või negatiivse hinnanguta. Hinnangu (negatiivse) andis sellele autor ise oma järgneva postitusega st sai ise ka aru, et oli ämbrisse astunud.

1. Boldiks tegemine ei ole väljarebimine vaid esiletõstmine. Väljarebimine oleks kontekstist välja tõstmine eesmärgiga jätta vale mulje öeldu mõttest.

2. Seega kui näiteks edastada, mingi pikem uudis kuskilt RV bridziturniirilt ja teha selles eestlaste saavutused boldiks, siis on tegemist mõttetu vingumise ja irisemisega.

Punkti kohta näide:
Originaal: "Vello ütles, et tema ei väida, et Känd on loll."
variant 1: "Vello ütles, et tema ei väida, et Känd on loll."
variant 2: "Vello ütles, et Känd on loll."

On vahe vä ?
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 28.03.2008 16:56    Teema: Vasta viitega

Imelik näide sul Arne- mina pole Kändu lolliks nimetanud?
Tagasi üles
Arne

PostitusPostitatud: 28.03.2008 17:08    Teema: Vasta viitega

Ja Vello ütleski, et tema ei väida, et Känd on loll.

Peaks vist oraakliks hakkama Very Happy
Tagasi üles
Jaak Känd

PostitusPostitatud: 29.03.2008 10:55    Teema: Vasta viitega

1) Ei saa ikka aru, mismoodi mina olen ämbrisse astunud, nagu Arne väidab. Äkki olengi (Känd ongi) loll?

2) On kaks ise asja, kas artikli või sõnumi autor paneb osa teksti Boldi (st tõstab esile) või keegi lugeja tsiteerib ja tõstab siis Boldi, st annab hinnangu.
Tagasi üles
Migu

PostitusPostitatud: 30.03.2008 20:47    Teema: Vasta viitega

Räägiks asjast hoopis.

Sorri, Lauri ja Kännakas jt taolise süsteemi pooldajad, aga vaatlusbridge tundub tõesti jabur. Üks asi on võimalik korrputsioon. Aga ka tavaturniiril saab mänge ära anda. OK.

Räägiks hoopis sportlikust aspektist - ilmselt ei vaidle te vastu, et vaatlusturniiri puhul prevaleerib mängutehnika, postiivses mõttes rutiin, tõenäosuskalkulaator, oskus teha võimalikult vähe vigu jne. Noh, Lauri ütleb ilmselt selle peale, et need asjad ongi tema jaoks bridge ja ega see ju vale polegi. See on suhtumise küsimus. Aga ilmselt neis aspektides mängija ja vaatleja arusaamad erineda ei tohiks - tõenäosuskalkulaator näitab ikka et üks plaan on parem kui teine jne. Lihtsalt kui siis "kõik õigesti teinud" mängija saab sita tulemuse, parandab vaatleja selle ära .

Nüüd siis asjad mis pärisbridges ka olemas - kaardiõnn, vastaste tundmine, psühholoogia, konkreetne situatsioonitunnetus, sportlik aspekt. Siin võivad küll mängija ja vaatleja arusaamad oluliselt lahkneda. Lüke mis mõne vaatleja või tõenäosuskalkulaatori arvates on täiesti jabur võib konkreetsel juhul konkreetsetes oludes tundes konkreetseid vastaseid olla täiesti õige. Kõike seda osa bridgest võiks siis kokku võtta Eesti bridgele kahjuks väga iseloomuliku halaga "sain täieliku põhja, sest kogu saal mängib sitalt ja vastane pakkus ja mängis ikka eriti sitasti". Noh, õnneks vaatleja ellimineerib need sitad asjad ära siis.

Näited:
1. Väljamängija märkas ühe kaitsemängija puhul pakkumise ajal ja seejärel ka konkreetsesse tihisse mängides mingit nö kõhklusemomenti (ja noh vaatleja seda ei märganud) ja tegi sellest antud sitatsioonis õige järelduse ja mängis sellest johtuvalt vastu saali ja vastu tõenäosust ja sai maksi. Aga vot, vaatleja pani kirja et küll ikka mängis jabura plaaniga ja küll ikka oli õnne. Estonia 0 points.

2. Mingis turniirietapis nii paarikal kui ka matshis tuleb teatud riske võtta et üldse kuhugi jõuda. Kindlasti on situatsioone, kus isegi ideaalne rutiin ei suuda produtseerida piisavat lüket üles (et näiteks alagrupist edasi saada). Ka siin jääb suur osakaal õnnele jne. Vaatleja aga taandaks kõik selle värgi muidugi jälle maha. OMi alagrupis aga olekski kogu asja tulemus seesama Estonia 0 points.

Siin oli Rootsi koondisest juttu - mul tuli meelde hoopis USA üks esipaare Meckstroth-Rodwell, kelle üks põhirelv on pikkades matshides võimalikult palju 3 NT suruda, ka teatud alajõuga või alternatiivsete mastigeimide olemasolul. Sest esiteks on muidugi nende tase selline mis lubab väljamängijana iga vastase väiksemgi viga ära kasutada, teiseks on vastased kes kaitsevad palju 3NT suure surve all jne ning matshi lõpuks piisavalt väsinud, et siis koor ära riisuda. Noh midagi sellist. Ma ei väidagi et need mehed ei pääseks ka sellise taktikaga Eesti naitse katsevõistlustel esimese kolme paari sekka, aga loodetavasti jõudis loo point kohale.

Mul pole midagi vaatlusbridge vastu, täiesti huvitav spordiala, aga minu arust pole see päris bridge. See on umbes nagu mingi Heino Endeni korvpall, et õigest kohast mööda läinud vise on parem kui mingi suure kobaga sisse kukkunud pall. Paberil ehk ongi, aga kui nüüd mõelda millise emotsiooni selline sisse kukkunud pall võib tiimile anda ja mis edasi saama hakkab... Spordis kahe võrdse võistkonna vahel loevadki enamsti just sellised emotsionaalsed aspektid, mitte see kes kate-kattes tehniliselt täiuslikumalt ära teeb. Ja bridge on ikka sport meil praegu, onju.

Aga noh võibolla ETBL sooviski mingit metabridgevõistkonda kokku panna, sest ükski normaalne inimene vaevalt Hiinasse AD 2008 (kaarte mängima) sõidab. Seda lauset palun kindlasti mitte tõlgendada Eesti igati tublide naismängijate solvanguna.

Kokkuvõttes - minu arust võtab vaatlusbridge pärisbridgelt ära mängu ilu.

Mihkel Allik
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum MSN Messenger
mell123

PostitusPostitatud: 31.03.2008 18:07    Teema: Vasta viitega

Mina "vaatlejane" (eksperdina) olin tõsise probleemi ees mille alusel omapoolne paremusjärjestus määrata. Need kes rohkem võitlesid ja pressisid patserdasid ka rohkem ja vähem vigu tegid need kes mängisid väga riskivaba mängu. Samas olid esimese 3 vooru jaotused väga teravad võrreldes 3 viimase vooru omadega. Migul on õigus, et saab mängida nii, et võita eksperdi poolehoid või siis tulemuse peale. Seekord on koondis määratud ja selle üle enam vaielda mõtet ei ole. Samas võiks antud juhtumist õppida ja järgmisteks kordadeks välja mõelda objektiivsema süsteemi. Näiteks loeb tulemus ja eksprtarvamus mingi protsendina (50-50). Siis ei kao ära see sportlik pool ja ei saa ka koondisesse "sokud" kellel lihtsalt vedas hullu moodi sellel päeval.

Meelis Kuldkepp
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 01.04.2008 8:25    Teema: Vasta viitega

Hmmm, "sokud" - ehk siis habemega naised??? Seesuur et, mingi austus peab ikka kaaa olema!!! Wink
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 01.04.2008 13:55    Teema: Edetabel Vasta viitega

Minu arust sellise süsteemi puhul tuleks teha nii:
1.Anda lahendamiseks 20 testsituatsiooni paberil, mis annaks mingi boonuse tulemuse näol.
2.NN ekspertidele tuleb anda ette süsteem, mida nad mängima peavad.
Eksperdid peavad väga korrektselt pakkuma ettenähtud süsteemi järgi, mingite tugevuspunktide ja jaotuspunktidest lähtuvalt pakkuma lepinguid, näiteks mitte isiklikust sümpaatiast lähtuvalt panema 25 silmaga 4 s asemel 6s.
Bluhvida tohivad nad kas kõigi vastu korra või mitte kellegi vastu kordagi.
3.Suure eksimuse puhul, kui kuuest eksperdist neli peavad teatud lehega pakkumist mittemillegiga põhjendatuks, tuleks näiteks 5 impi paaril maha arvestada.
4.Kõiki neid 3 eelpool toodut arvesse võttes ikkagi tulemuste järgi teha koondis.

Viimati muutis seda hannu 28 (07.04.2008 4:51). Kokku muudetud 1 kord
Tagasi üles
vello

PostitusPostitatud: 01.04.2008 14:16    Teema: Vasta viitega

Mängige bridget ja lõpetage see jama ära.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 01.04.2008 16:10    Teema: Vasta viitega

Peeter L. kirjutas:
Hmmm, "sokud" - ehk siis habemega naised??? Seesuur et, mingi austus peab ikka kaaa olema!!! Wink

sokk ei ole sõimusõna ja ma ei tahtnud sellega kedagi solvata, kui seda tegin palun vabandust. Eks ma ole selline lammas Wink
Tagasi üles
Mihkel Juhkami
Juhatus

PostitusPostitatud: 01.04.2008 16:25    Teema: ekspertide valimine Vasta viitega

Nüüd, kui naised ekspertide poolt välja valitud (õigemini valijameestele soovitatud, et võtke need), peaks hakkama tegema ettevalmistusi ekspertide valimiseks.
Jätkuvalt tundub oluliselt vähem olema neid, kes arvavad, et naised võiksid omavahel kasvõi terve aasta koondist selgitada.
Õnneks üks teine Mihkel arvab ka, et mängiks kaarte mitte ei lahendaks peegli ees ülesandeid.
Aga kui jätkub senine valikupõhimõte, siis oleks vist korrektsem Tallinna Festivali käigus saabuvaid korüfeesid ära kasutada ja nede abil meie meesekspertide edetabel koostada Very Happy
Tagasi üles
Peeter L.

PostitusPostitatud: 02.04.2008 8:38    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
sokk ei ole sõimusõna ja ma ei tahtnud sellega kedagi solvata, kui seda tegin palun vabandust. Eks ma ole selline lammas

Olen ise sokuga pikka aega kaarte tagunud, aga ta minu arvates meesolevus. Vanasti koolis õppisime, et on sikud ja sokud, jäärad ja lambad Wink , aga võib-olla pole mul see õigesti meeles Embarassed

Kusjuures Eesti ( meeste ) koondises võib lambaid olla, kui nende mänguklass seda lubab! Razz Naiste koondisse poleks siiski kena sokkusid lasta, selles osas Meelisel õigus, kuigi teises tähenduses.

Koondise valikul tuleks eelkõige lähtuda eduka kokkumängu pikkusest, esimest korda koos mängiv paar mängib hästi kuni paari prohmakani ja keegi ei kindlusta, et need tulevad alles turniiri lõppfaasis.
Tagasi üles
hannu 28

PostitusPostitatud: 02.04.2008 9:26    Teema: Vasta viitega

Arvan siiski, et võimalikult objektiivne hinnang, st tulemus+testidest lahendamisest nähtav mänguklass ja tegelikult lolli pakkumisega hea tulemuse saamisega selle tulemuse ekspertide poolt tühistamisega.
A-la pakud ainukesena saalis 6S teised 7S ja trump istub vastu 4-0 S10xx.
Praegu on asi ikkagi tulemustest lähtuvalt subjektiivne.
Suheldes mängijaga sain teada, et tema suurt taseme vahet ei märganud.
Mitte niivõrd see kes esindab, vaid kõige tähtsam on meie naiskonna ettevalmistamine turniiriks.Naiskond on vaja ette valmistada esindama meid Pekingi olümpial.Praeguse tasemega võitleme me põhiliselt pärismaalastega aafrikast mitte kellegi muuga, kuid poole aastaga on võimalik üldist arusaamist mängust parandada ja ka näiteks festivalil korraldada meeskondade maavõistluste kõrval ka naiste maavõistlus.Võsu turniiri ajal kui paljud tippmeesmängijad puhkavad terve nädala, võiks korraldada naistkonnale mingi laagri moodi asja.
Praegu pole näiteks Soome, Rootsi ja Lätiga meie naiste koondis võrreldav.On ju näiteks Alfejeva, Romanovska,Straume, Folkmane, Klidzeja jt saavutanud Eesti turniiridel ikka oluliselt paremaid tulemusi.
Tagasi üles
mell123

PostitusPostitatud: 02.04.2008 12:48    Teema: Vasta viitega

Treeninguid võiks planeerida ka juunioritele ja meeste koondisele!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    Eesti Turniiribrid�iliit -> Koondise valik ja väljasõidud Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes